Leon Saturn Ramenskoe
- Squad size: 24
- Average age: 21.6
- Foreigners: 0 %
- National team players: 0
- Stadium: Leon Arena 14.685 Seats
- Current transfer record: +-0
Info
Game plan
Record 2. Division B 2024
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 3 | 1 | 1 | 1 | 1.33 | 2:2 | 1.433 |
Away record | 6 | 1 | 3 | 2 | 1.00 | 7:12 | 470 |
Overall balance | 9 | 2 | 4 | 3 | 1.11 | 9:14 | 791 |
2. Division B
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Apr 6, 2024 | 1:00 PM | A | Zenit 2 S-Pb | ? | 601 | 5:0 | ||
2 | Mon Apr 15, 2024 | 4:00 PM | A | Spartak 2 | ? | 327 | 1:0 | ||
3 | Mon Jun 10, 2024 | 12:00 PM | A | Irkutsk | ppd. | ||||
4 | Sun Apr 28, 2024 | 1:00 PM | A | FC Tver | ? | 250 | 2:3 | ||
5 | Sun May 5, 2024 | 1:00 PM | H | Dynamo 2 | ? | 2.000 | 1:0 | ||
6 | Sun May 12, 2024 | 2:00 PM | A | Dinamo-Vologda | ? | 1.306 | 0:0 | ||
7 | Sun May 19, 2024 | 1:00 PM | H | Chertanovo | ? | 1.500 | 1:1 | ||
8 | Sat May 25, 2024 | 2:00 PM | A | DinSPb | ? | 210 | 2:2 | ||
9 | Sat Jun 1, 2024 | 1:00 PM | H | Torpedo Vlad. | ? | 800 | 0:1 | ||
10 | Fri Jun 7, 2024 | 11:00 AM | A | Enisey 2 | ? | 123 | 2:2 | ||
11 | Fri Jun 14, 2024 | Unknown | H | Znamya Truda | -:- |
Russian Cup
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Second Round | Tue Aug 22, 2023 | 3:30 PM | A | Sakhalinets M. | 4-1-4-1 | 300 | 0:2 | ||
Third Round | Wed Sep 13, 2023 | 6:00 PM | H | Khimik-August | 5-4-1 Diamond | 600 | 3:1 on pens | ||
Fourth Round | Wed Sep 27, 2023 | 6:00 PM | H | Arsenal Tula | 4-2-3-1 | 1.400 | 1:2 |
Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Jul 22, 2023 | 2:00 PM | H | (6.) | Kolomna (17.) | 4-1-4-1 | 1.600 | 3:0 | |
2 | Sat Jul 29, 2023 | 5:00 PM | A | (2.) | Zenit Penza (9.) | 4-2-3-1 | 178 | 1:4 | |
3 | Sun Aug 6, 2023 | 2:00 PM | H | (1.) | SKA Khabarovsk2 (12.) | 4-1-4-1 | 3.000 | 4:0 | |
4 | Sun Aug 13, 2023 | 12:00 PM | A | (1.) | Khimki 2 (18.) | 4-2-3-1 | 198 | 1:0 | |
5 | Sat Aug 19, 2023 | 2:00 PM | H | (3.) | FK Kaluga (1.) | 4-1-4-1 | 1.200 | 1:0 | |
6 | Sun Aug 27, 2023 | 3:00 PM | A | (2.) | Kosmos Dolgopr. (11.) | 4-1-4-1 | x | 0:1 | |
7 | Sun Sep 3, 2023 | 2:00 PM | H | (2.) | Kvant Obninsk (13.) | 4-1-4-1 | 1.300 | 0:1 | |
8 | Thu Sep 7, 2023 | 7:00 PM | H | (3.) | Krasnoe Znamya (14.) | 4-1-4-1 | 800 | 1:1 | |
9 | Mon Sep 18, 2023 | 12:00 PM | A | (5.) | FK Ryazan (8.) | 4-1-4-1 | 100 | 1:4 | |
10 | Sat Sep 23, 2023 | 2:00 PM | H | (3.) | Dinamo Vlad. (2.) | 4-1-4-1 | 1.000 | 2:0 | |
11 | Sun Oct 1, 2023 | 12:00 PM | A | (2.) | Strogino Moscow (17.) | 3-5-2 | 100 | 0:2 | |
12 | Sun Oct 8, 2023 | 2:00 PM | H | (2.) | Sakhalinets M. (3.) | 4-1-4-1 | 950 | 1:2 | |
13 | Sun Oct 15, 2023 | 2:00 PM | A | (2.) | Arsenal-2 Tula (5.) | 4-1-4-1 | 251 | 3:2 | |
14 | Mon Oct 23, 2023 | 6:00 PM | H | (2.) | Spartak Tambov (8.) | 4-2-3-1 | 410 | 1:2 | |
15 | Sun Oct 29, 2023 | 5:00 AM | A | (5.) | Sakhalin (13.) | 5-3-2 | 160 | 1:1 | |
16 | Sun Nov 5, 2023 | 1:00 PM | H | (6.) | Peresvet (18.) | 5-4-1 Diamond | 607 | 3:1 | |
17 | Sun Nov 12, 2023 | 11:00 AM | A | (5.) | Composite PP (7.) | 5-4-1 Diamond | 203 | 4:0 |
Table section 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
8 | Znamya Truda | 10 | -7 | 11 | |
9 | Irkutsk | 9 | -7 | 11 | |
10 | Dinamo-Vologda | 9 | -2 | 10 | |
11 | Saturn | 9 | -5 | 10 | |
12 | FC Tver | 10 | -6 | 9 | |
13 | Energia V. Luki | 10 | -7 | 9 | |
14 | DinSPb | 9 | -5 | 8 |