Dinamo Kirov
Info
Game plan
Record 2. Division B 2024
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 3 | 3 | - | - | 3.00 | 8:3 | 903 |
Away record | 4 | 3 | 1 | - | 2.50 | 9:3 | 205 |
Overall balance | 7 | 6 | 1 | - | 2.71 | 17:6 | 504 |
2. Division B
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Apr 13, 2024 | 3:30 PM | A | Akron-2 | ? | 70 | 0:2 | ||
2 | Sat Apr 20, 2024 | 1:00 PM | H | Orenburg-2 | ? | 1.040 | 2:0 | ||
3 | Sat Apr 27, 2024 | 2:00 PM | A | Lada Togliatti | ? | 0:3 | |||
4 | Sat May 4, 2024 | 1:00 PM | H | Volna Kovernino | ? | 780 | 3:2 | ||
5 | Sun May 12, 2024 | 11:00 AM | A | Sokol Kazan | ? | 300 | 2:2 | ||
6 | Sat May 18, 2024 | 1:00 PM | H | Nosta | ? | 890 | 3:1 | ||
7 | Sat May 25, 2024 | 12:00 PM | A | Dinamo Barnaul | ? | 450 | 1:2 | ||
8 | Sat Jun 1, 2024 | 1:00 PM | H | Pari NN 2 | -:- |
Russian Cup
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
First Round | Wed Aug 2, 2023 | 3:30 PM | H | Composite PP | 4-4-2 double 6 | 796 | 2:0 | ||
Second Round | Wed Aug 23, 2023 | 1:00 PM | A | Chertanovo | 4-4-2 double 6 | 146 | 0:1 | ||
Third Round | Mon Sep 4, 2023 | 12:00 PM | A | 2DROTS | 4-4-2 double 6 | 700 | 2:0 |
Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sat Jul 22, 2023 | 3:00 PM | A | (5.) | Khimik Dzer. (1.) | 4-4-2 double 6 | 500 | 2:1 | |
2 | Sat Jul 29, 2023 | 1:15 PM | A | (12.) | Zvezda S-Pb (10.) | 4-2-3-1 | 234 | 2:3 | |
3 | Sun Aug 6, 2023 | 3:00 PM | H | (10.) | Rodina-M Moscow (17.) | 4-4-2 double 6 | 895 | 2:0 | |
4 | Sun Aug 13, 2023 | 1:00 PM | A | (5.) | Torpedo 2 (9.) | 4-4-2 double 6 | 157 | 0:4 | |
5 | Sat Aug 19, 2023 | 3:00 PM | H | (4.) | FC Tver (16.) | 4-4-2 double 6 | 950 | 2:0 | |
6 | Sun Aug 27, 2023 | 6:00 PM | A | (3.) | Electron (17.) | 4-4-2 double 6 | 560 | 0:1 | |
7 | Wed Oct 25, 2023 | 12:00 PM | H | (3.) | Znamya Truda (12.) | 4-2-3-1 | 150 | 3:1 | |
8 | Sat Sep 9, 2023 | 1:00 PM | A | (3.) | Dynamo 2 (10.) | 4-2-3-1 | 70 | 2:1 | |
9 | Sun Sep 17, 2023 | 2:00 PM | H | (3.) | Enisey 2 (15.) | 4-4-2 double 6 | 950 | 2:3 | |
10 | Sat Sep 23, 2023 | 1:00 PM | A | (3.) | Irkutsk (5.) | 4-1-4-1 | 1.750 | 2:0 | |
11 | Sun Oct 1, 2023 | 1:00 PM | H | (5.) | Zenit 2 S-Pb (1.) | 4-2-3-1 | 950 | 1:1 | |
12 | Sun Oct 8, 2023 | 2:00 PM | A | (5.) | Energia V. Luki (15.) | 4-2-3-1 | 140 | 2:0 | |
13 | Sun Oct 15, 2023 | 1:00 PM | H | (7.) | Torpedo Vlad. (16.) | 4-2-3-1 | 750 | 3:1 | |
14 | Sun Oct 22, 2023 | 4:00 PM | A | (5.) | Baltika-BFU (7.) | 4-2-3-1 | 65 | 0:0 | |
15 | Sun Oct 29, 2023 | 11:00 AM | H | (5.) | Zorkiy (7.) | 4-2-3-1 | 480 | 1:0 | |
16 | Sun Nov 5, 2023 | 11:00 AM | A | (5.) | Dinamo-Vologda (10.) | 4-2-3-1 | 852 | 3:2 | |
17 | Sun Nov 12, 2023 | 11:00 AM | H | (5.) | DinSPb (8.) | 4-2-3-1 | 500 | 1:0 |
Table section 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo Kirov | 7 | 11 | 19 | |
2 | Amkar Perm | 7 | 7 | 16 | |
3 | Sokol Kazan | 7 | 5 | 15 | |
4 | Ural 2 | 7 | 5 | 14 | |
5 | Rubin 2 | 7 | 5 | 14 | |
6 | KS 2 Samara | 7 | 1 | 9 | |
7 | Uralets-TS | 7 | -2 | 8 |