Verbandsliga Hessen-Mitte
Germany
League level:
Sixth Tier
- Number of teams: 17 teams
- Players: 427
- Foreigners: 60 Players 14.1%
- ø-Market value: €0k
- ø-Age: 25.5
Complete Verbandsliga Hessen-Mitte schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/5/233:30 PM | ||||||
(15.) Waldgirmes II | 1:4 | SF/BG Marburg (3.) | ||||
Sun 8/6/233:00 PM | ||||||
(12.) FV Breidenbach | 1:2 | Niedernhausen (7.) | ||||
(6.) SG Walluf | 2:1 | FC Ederbergland (11.) | ||||
(14.) FV Biebrich 02 | 0:2 | RSV Weyer (5.) | ||||
(9.) FC Waldbrunn | 0:0 | RW Hadamar (8.) | ||||
(13.) TSG Wieseck | 1:3 | SV Zeilsheim (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(16.) TuS Hornau | 1:5 | Steinbach II (2.) | ||||
(1.) FC Dorndorf | 5:0 | FC Burgsolms (17.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/12/232:30 PM | ||||||
(10.) FC Ederbergland | 4:1 | TSG Wieseck (16.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) FC Burgsolms | 0:0 | FC Waldbrunn (11.) | ||||
(2.) SF/BG Marburg | 6:0 | FC Dorndorf (8.) | ||||
Sun 8/13/233:00 PM | ||||||
(9.) RSV Weyer | 3:4 | FV Breidenbach (5.) | ||||
(3.) Niedernhausen | 2:1 | SG Walluf (6.) | ||||
(12.) TuBa Pohlheim | 2:2 | TuS Hornau (13.) | ||||
(1.) Steinbach II | 9:0 | Waldgirmes II (17.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) RW Hadamar | 2:0 | FV Biebrich 02 (15.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/19/234:00 PM | ||||||
(15.) FV Biebrich 02 | 1:1 | FC Burgsolms (14.) | ||||
Sun 8/20/233:00 PM | ||||||
(4.) SG Walluf | 4:2 | RSV Weyer (11.) | ||||
(8.) FV Breidenbach | 1:1 | RW Hadamar (6.) | ||||
(12.) FC Dorndorf | 0:3 | Steinbach II (1.) | ||||
(16.) TSG Wieseck | 1:4 | Niedernhausen (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(13.) TuBa Pohlheim | 2:2 | SV Zeilsheim (7.) | ||||
(5.) FC Waldbrunn | 3:1 | SF/BG Marburg (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) TuS Hornau | 3:1 | Waldgirmes II (17.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/25/238:00 PM | ||||||
(11.) SV Zeilsheim | 1:4 | TuS Hornau (6.) | ||||
(8.) SF/BG Marburg | 0:1 | FV Biebrich 02 (12.) | ||||
(1.) Steinbach II | 1:5 | FC Waldbrunn (3.) | ||||
Sat 8/26/232:30 PM | ||||||
(9.) FC Ederbergland | 2:1 | TuBa Pohlheim (14.) | ||||
Sun 8/27/233:00 PM | ||||||
(15.) FC Burgsolms | 1:3 | FV Breidenbach (5.) | ||||
(10.) RSV Weyer | 3:2 | TSG Wieseck (17.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) RW Hadamar | 4:1 | SG Walluf (7.) | ||||
(16.) Waldgirmes II | 3:3 | FC Dorndorf (13.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 8/30/237:00 PM | ||||||
(4.) FC Ederbergland | 3:0 | FV Breidenbach (8.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(15.) FC Burgsolms | 1:1 | Waldgirmes II (16.) | ||||
(11.) RSV Weyer | 0:3 | FC Waldbrunn (2.) | ||||
(10.) SF/BG Marburg | 1:3 | Steinbach II (1.) | ||||
Thu 8/31/237:30 PM | ||||||
(3.) RW Hadamar | 4:0 | FC Dorndorf (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) Niedernhausen | 0:1 | FV Biebrich 02 (9.) | ||||
(13.) SV Zeilsheim | 2:2 | SG Walluf (7.) | ||||
Wed 9/13/237:30 PM | ||||||
(12.) TuBa Pohlheim | 3:0 | TSG Wieseck (17.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/2/233:00 PM | ||||||
(8.) FV Breidenbach | 3:3 | SF/BG Marburg (11.) | ||||
Sun 9/3/233:00 PM | ||||||
(10.) SG Walluf | 2:3 | FC Burgsolms (14.) | ||||
(9.) FV Biebrich 02 | 0:3 | Steinbach II (1.) | ||||
(2.) FC Waldbrunn | 2:2 | Waldgirmes II (17.) | ||||
(7.) TuBa Pohlheim | 3:0 | Niedernhausen (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(12.) SV Zeilsheim | 1:1 | FC Ederbergland (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) TuS Hornau | 4:0 | FC Dorndorf (15.) | ||||
Wed 9/6/238:00 PM | ||||||
(16.) TSG Wieseck | 3:2 | RW Hadamar (3.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 9/7/237:30 PM | ||||||
(16.) FC Dorndorf | 0:3 | FC Waldbrunn (2.) | ||||
Sat 9/9/232:30 PM | ||||||
(7.) FC Ederbergland | 1:2 | TuS Hornau (3.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(14.) RSV Weyer | 0:2 | TuBa Pohlheim (5.) | ||||
Sun 9/10/233:00 PM | ||||||
(9.) FC Burgsolms | 3:1 | TSG Wieseck (17.) | ||||
(10.) Niedernhausen | 1:5 | SV Zeilsheim (8.) | ||||
(1.) Steinbach II | 3:1 | FV Breidenbach (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(6.) SF/BG Marburg | 2:1 | SG Walluf (12.) | ||||
Wed 11/22/237:30 PM | ||||||
(15.) Waldgirmes II | 3:1 | FV Biebrich 02 (13.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/238:00 PM | ||||||
(6.) SV Zeilsheim | 3:1 | RSV Weyer (14.) | ||||
Sat 9/16/232:30 PM | ||||||
(5.) FC Ederbergland | 3:0 | Niedernhausen (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(7.) FV Breidenbach | 5:2 | Waldgirmes II (15.) | ||||
Sun 9/17/233:00 PM | ||||||
(10.) SG Walluf | 6:2 | Steinbach II (1.) | ||||
(11.) FV Biebrich 02 | 4:2 | FC Dorndorf (17.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) TuBa Pohlheim | 8:2 | RW Hadamar (9.) | ||||
(16.) TSG Wieseck | 2:2 | SF/BG Marburg (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) TuS Hornau | 3:2 | FC Waldbrunn (3.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/22/237:45 PM | ||||||
(2.) FC Waldbrunn | 4:1 | FV Biebrich 02 (12.) | ||||
Sat 9/23/235:00 PM | ||||||
(5.) RW Hadamar | 2:1 | SV Zeilsheim (7.) | ||||
Sun 9/24/233:00 PM | ||||||
(15.) RSV Weyer | 4:2 | FC Ederbergland (6.) | ||||
(8.) Niedernhausen | 1:0 | TuS Hornau (4.) | ||||
(16.) FC Dorndorf | 3:1 | FV Breidenbach (10.) | ||||
(1.) Steinbach II | 4:1 | TSG Wieseck (17.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(13.) FC Burgsolms | 0:3 | TuBa Pohlheim (3.) | ||||
(14.) Waldgirmes II | 3:1 | SG Walluf (11.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/237:30 PM | ||||||
(2.) TuBa Pohlheim | 3:1 | SF/BG Marburg (12.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(3.) TuS Hornau | 5:0 | FV Biebrich 02 (13.) | ||||
(17.) TSG Wieseck | 4:1 | Waldgirmes II (16.) | ||||
Sat 9/30/232:00 PM | ||||||
(8.) FV Breidenbach | 1:1 | FC Waldbrunn (4.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(6.) FC Ederbergland | 3:4 | RW Hadamar (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) FC Burgsolms | 2:0 | SV Zeilsheim (7.) | ||||
Sun 10/1/233:00 PM | ||||||
(15.) SG Walluf | 1:2 | FC Dorndorf (14.) | ||||
(11.) Niedernhausen | 0:3 | RSV Weyer (9.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 10/3/233:00 PM | ||||||
(14.) SG Walluf | 1:1 | TuBa Pohlheim (2.) | ||||
(12.) FV Breidenbach | 1:2 | SV Zeilsheim (6.) | ||||
(15.) FV Biebrich 02 | 2:2 | FC Ederbergland (8.) | ||||
(5.) FC Waldbrunn | 3:4 | Niedernhausen (7.) | ||||
(10.) FC Dorndorf | 2:0 | RSV Weyer (13.) | ||||
(16.) Waldgirmes II | 0:3 | RW Hadamar (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) TuS Hornau | 2:3 | SF/BG Marburg (9.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(1.) Steinbach II | 1:1 | FC Burgsolms (11.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/7/233:00 PM | ||||||
(12.) FC Burgsolms | 2:2 | FC Ederbergland (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(4.) RW Hadamar | 2:2 | Niedernhausen (7.) | ||||
Sun 10/8/233:00 PM | ||||||
(9.) RSV Weyer | 5:1 | TuS Hornau (5.) | ||||
(14.) FV Biebrich 02 | 2:2 | FV Breidenbach (13.) | ||||
(8.) FC Dorndorf | 2:0 | TSG Wieseck (17.) | ||||
(1.) Steinbach II | 5:3 | TuBa Pohlheim (3.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(2.) FC Waldbrunn | 4:3 | SG Walluf (15.) | ||||
(11.) SF/BG Marburg | 2:4 | SV Zeilsheim (6.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/14/232:30 PM | ||||||
(8.) FC Ederbergland | 0:0 | SF/BG Marburg (10.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(11.) RSV Weyer | 0:4 | RW Hadamar (3.) | ||||
Sun 10/15/233:00 PM | ||||||
(13.) SG Walluf | 2:1 | FV Biebrich 02 (15.) | ||||
(7.) Niedernhausen | 0:0 | FC Burgsolms (12.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) TuBa Pohlheim | 2:2 | Waldgirmes II (16.) | ||||
(17.) TSG Wieseck | 0:3 | FC Waldbrunn (2.) | ||||
(6.) SV Zeilsheim | 1:2 | Steinbach II (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) TuS Hornau | 5:0 | FV Breidenbach (14.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/21/233:00 PM | ||||||
(15.) FV Breidenbach | 1:1 | SG Walluf (12.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(14.) FV Biebrich 02 | 8:1 | TSG Wieseck (17.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) RW Hadamar | 2:1 | TuS Hornau (5.) | ||||
Sun 10/22/233:00 PM | ||||||
(11.) FC Dorndorf | 0:2 | TuBa Pohlheim (3.) | ||||
(1.) Steinbach II | 2:1 | FC Ederbergland (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(8.) FC Burgsolms | 3:0 | RSV Weyer (13.) | ||||
(16.) Waldgirmes II | 3:6 | SV Zeilsheim (6.) | ||||
(7.) SF/BG Marburg | 4:1 | Niedernhausen (9.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/28/232:30 PM | ||||||
(8.) FC Ederbergland | 10:4 | Waldgirmes II (17.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(16.) TSG Wieseck | 5:3 | FV Breidenbach (15.) | ||||
Sun 10/29/233:00 PM | ||||||
(12.) RSV Weyer | 2:2 | SF/BG Marburg (9.) | ||||
(10.) Niedernhausen | 2:2 | Steinbach II (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(2.) TuBa Pohlheim | 1:0 | FC Waldbrunn (5.) | ||||
(3.) RW Hadamar | 1:3 | FC Burgsolms (7.) | ||||
(6.) SV Zeilsheim | 7:0 | FC Dorndorf (11.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) TuS Hornau | 2:0 | SG Walluf (13.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/238:00 PM | ||||||
(3.) TuS Hornau | 3:0 | FC Burgsolms (9.) | ||||
Sat 11/4/234:30 PM | ||||||
(14.) FV Biebrich 02 | 1:4 | TuBa Pohlheim (2.) | ||||
Sun 11/5/232:30 PM | ||||||
(11.) SG Walluf | 4:0 | TSG Wieseck (16.) | ||||
(12.) FC Dorndorf | 1:3 | FC Ederbergland (7.) | ||||
(1.) Steinbach II | 6:1 | RSV Weyer (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) FC Waldbrunn | 4:1 | SV Zeilsheim (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(17.) Waldgirmes II | 1:3 | Niedernhausen (10.) | ||||
(8.) SF/BG Marburg | 1:0 | RW Hadamar (5.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/10/237:30 PM | ||||||
(7.) SV Zeilsheim | 1:2 | FV Biebrich 02 (13.) | ||||
Sat 11/11/232:30 PM | ||||||
(9.) FC Ederbergland | 0:2 | FC Waldbrunn (4.) | ||||
Sun 11/12/232:30 PM | ||||||
(5.) RW Hadamar | 1:0 | Steinbach II (1.) | ||||
(11.) RSV Weyer | 5:1 | Waldgirmes II (17.) | ||||
(8.) Niedernhausen | 5:0 | FC Dorndorf (14.) | ||||
(16.) TSG Wieseck | 1:4 | TuS Hornau (3.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(10.) FC Burgsolms | 2:4 | SF/BG Marburg (6.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(2.) TuBa Pohlheim | 5:2 | FV Breidenbach (15.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/18/232:00 PM | ||||||
(8.) FC Ederbergland | 3:1 | SG Walluf (13.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) RSV Weyer | 3:1 | FV Biebrich 02 (14.) | ||||
(4.) RW Hadamar | 1:1 | FC Waldbrunn (3.) | ||||
Sun 11/19/233:00 PM | ||||||
(1.) Steinbach II | 3:1 | TuS Hornau (5.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(11.) FC Burgsolms | 0:3 | FC Dorndorf (12.) | ||||
(9.) Niedernhausen | 2:3 | FV Breidenbach (15.) | ||||
(6.) SF/BG Marburg | 8:3 | Waldgirmes II (17.) | ||||
(7.) SV Zeilsheim | 3:1 | TSG Wieseck (16.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/25/232:30 PM | ||||||
(13.) FV Breidenbach | 2:1 | RSV Weyer (10.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) FV Biebrich 02 | 3:1 | RW Hadamar (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) FC Waldbrunn | 1:0 | FC Burgsolms (12.) | ||||
(16.) TSG Wieseck | 0:5 | FC Ederbergland (7.) | ||||
Sun 11/26/233:00 PM | ||||||
(15.) SG Walluf | 1:1 | Niedernhausen (9.) | ||||
(14.) FC Dorndorf | 0:4 | SF/BG Marburg (5.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(17.) Waldgirmes II | 0:6 | Steinbach II (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(4.) TuS Hornau | 0:0 | TuBa Pohlheim (2.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 2/18/242:30 PM | ||||||
Niedernhausen | 0:2 | FC Waldbrunn | ||||
RW Hadamar | 4:1 | Waldgirmes II | ||||
TuBa Pohlheim | 0:1 | SG Walluf | ||||
3:30 PM | ||||||
SV Zeilsheim | 5:1 | FV Breidenbach | ||||
Thu 3/14/247:30 PM | ||||||
RSV Weyer | 2:2 | FC Dorndorf | ||||
Thu 3/28/248:00 PM | ||||||
SF/BG Marburg | 0:2 | TuS Hornau | ||||
Mon 4/1/242:30 PM | ||||||
FC Ederbergland | 2:1 | FV Biebrich 02 | ||||
3:00 PM | ||||||
FC Burgsolms | 0:4 | Steinbach II |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/24/242:00 PM | ||||||
(12.) FV Biebrich 02 | 4:1 | Niedernhausen (10.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(15.) FC Dorndorf | 2:3 | RW Hadamar (4.) | ||||
Sun 2/25/242:30 PM | ||||||
(3.) FC Waldbrunn | 0:3 | RSV Weyer (9.) | ||||
(11.) SG Walluf | 6:2 | SV Zeilsheim (8.) | ||||
(1.) Steinbach II | 3:1 | SF/BG Marburg (7.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(16.) TSG Wieseck | 1:3 | TuBa Pohlheim (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(17.) Waldgirmes II | 2:4 | FC Burgsolms (13.) | ||||
Wed 3/13/247:00 PM | ||||||
(14.) FV Breidenbach | 1:1 | FC Ederbergland (6.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/2/244:00 PM | ||||||
(13.) FC Burgsolms | 2:2 | FV Biebrich 02 (12.) | ||||
Sun 3/3/243:00 PM | ||||||
(1.) Steinbach II | 7:1 | FC Dorndorf (15.) | ||||
(9.) Niedernhausen | 4:1 | TSG Wieseck (16.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(11.) RSV Weyer | 1:3 | SG Walluf (10.) | ||||
(5.) RW Hadamar | 2:5 | FV Breidenbach (14.) | ||||
(7.) SV Zeilsheim | 2:1 | TuBa Pohlheim (3.) | ||||
(17.) Waldgirmes II | 0:1 | TuS Hornau (2.) | ||||
(6.) SF/BG Marburg | 3:2 | FC Waldbrunn (4.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/8/248:00 PM | ||||||
(2.) TuS Hornau | 3:0 | SV Zeilsheim (8.) | ||||
Sat 3/9/243:00 PM | ||||||
(11.) FV Breidenbach | 3:0 | FC Burgsolms (14.) | ||||
(13.) FV Biebrich 02 | 1:2 | SF/BG Marburg (5.) | ||||
Sun 3/10/243:00 PM | ||||||
(9.) SG Walluf | 3:0 | RW Hadamar (6.) | ||||
(16.) TSG Wieseck | 4:1 | RSV Weyer (12.) | ||||
3:15 PM | ||||||
(15.) FC Dorndorf | 0:1 | Waldgirmes II (17.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) FC Waldbrunn | 0:0 | Steinbach II (1.) | ||||
(4.) TuBa Pohlheim | 2:3 | FC Ederbergland (7.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/242:30 PM | ||||||
(7.) FC Ederbergland | 1:1 | SV Zeilsheim (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(14.) FC Burgsolms | 1:2 | SG Walluf (8.) | ||||
Sun 3/17/243:00 PM | ||||||
(1.) Steinbach II | 5:1 | FV Biebrich 02 (13.) | ||||
(11.) Niedernhausen | 0:5 | TuBa Pohlheim (3.) | ||||
3:15 PM | ||||||
(15.) FC Dorndorf | 2:2 | TuS Hornau (2.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) RW Hadamar | 3:2 | TSG Wieseck (17.) | ||||
(6.) SF/BG Marburg | 1:3 | FV Breidenbach (10.) | ||||
(16.) Waldgirmes II | 2:2 | FC Waldbrunn (4.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/23/242:30 PM | ||||||
(2.) TuS Hornau | 5:1 | FC Ederbergland (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) FV Breidenbach | 0:2 | Steinbach II (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(4.) FC Waldbrunn | 3:0 | FC Dorndorf (15.) | ||||
Sun 3/24/242:00 PM | ||||||
(14.) FV Biebrich 02 | 4:5 | Waldgirmes II (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(17.) TSG Wieseck | 0:4 | FC Burgsolms (11.) | ||||
(6.) SG Walluf | 2:1 | SF/BG Marburg (8.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(7.) SV Zeilsheim | 3:1 | Niedernhausen (12.) | ||||
(3.) TuBa Pohlheim | 2:0 | RSV Weyer (13.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 4/4/247:30 PM | ||||||
(6.) SF/BG Marburg | 5:2 | TSG Wieseck (17.) | ||||
Sun 4/7/243:00 PM | ||||||
(1.) Steinbach II | 3:1 | SG Walluf (9.) | ||||
(12.) Niedernhausen | 2:3 | FC Ederbergland (7.) | ||||
(13.) RSV Weyer | 2:2 | SV Zeilsheim (8.) | ||||
3:15 PM | ||||||
(15.) FC Dorndorf | 2:1 | FV Biebrich 02 (14.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(2.) FC Waldbrunn | 2:1 | TuS Hornau (3.) | ||||
(5.) RW Hadamar | 2:1 | TuBa Pohlheim (4.) | ||||
(16.) Waldgirmes II | 2:1 | FV Breidenbach (10.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/13/242:30 PM | ||||||
(6.) FC Ederbergland | 4:0 | RSV Weyer (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) FV Biebrich 02 | 1:0 | FC Waldbrunn (4.) | ||||
Sun 4/14/243:00 PM | ||||||
(8.) SG Walluf | 4:1 | Waldgirmes II (16.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(9.) SV Zeilsheim | 1:2 | RW Hadamar (5.) | ||||
(17.) TSG Wieseck | 1:7 | Steinbach II (1.) | ||||
(3.) TuBa Pohlheim | 5:2 | FC Burgsolms (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(10.) FV Breidenbach | 3:1 | FC Dorndorf (15.) | ||||
(2.) TuS Hornau | 1:0 | Niedernhausen (13.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/243:00 PM | ||||||
(5.) RW Hadamar | 0:1 | FC Ederbergland (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) FC Waldbrunn | 3:1 | FV Breidenbach (10.) | ||||
Sun 4/21/243:00 PM | ||||||
(14.) FV Biebrich 02 | 2:3 | TuS Hornau (2.) | ||||
(13.) RSV Weyer | 1:1 | Niedernhausen (12.) | ||||
3:15 PM | ||||||
(15.) FC Dorndorf | 3:4 | SG Walluf (8.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(9.) SV Zeilsheim | 2:2 | FC Burgsolms (11.) | ||||
(7.) SF/BG Marburg | 2:0 | TuBa Pohlheim (4.) | ||||
(16.) Waldgirmes II | 3:0 | TSG Wieseck (17.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/27/243:00 PM | ||||||
(10.) FV Breidenbach | 0:2 | FV Biebrich 02 (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) FC Ederbergland | 3:0 | FC Burgsolms (13.) | ||||
Sun 4/28/243:00 PM | ||||||
(12.) Niedernhausen | 3:3 | RW Hadamar (6.) | ||||
(8.) SG Walluf | 5:1 | FC Waldbrunn (4.) | ||||
(17.) TSG Wieseck | 2:3 | FC Dorndorf (15.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(9.) SV Zeilsheim | 1:3 | SF/BG Marburg (7.) | ||||
(3.) TuBa Pohlheim | 2:1 | Steinbach II (1.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) TuS Hornau | 6:0 | RSV Weyer (14.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/3/247:30 PM | ||||||
(16.) Waldgirmes II | 4:1 | TuBa Pohlheim (5.) | ||||
Sat 5/4/242:00 PM | ||||||
(10.) FV Biebrich 02 | 3:0 | SG Walluf (8.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(11.) FV Breidenbach | 0:1 | TuS Hornau (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) RW Hadamar | 2:0 | RSV Weyer (14.) | ||||
Sun 5/5/243:00 PM | ||||||
(1.) Steinbach II | 4:0 | SV Zeilsheim (9.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) FC Waldbrunn | 4:0 | TSG Wieseck (17.) | ||||
(7.) SF/BG Marburg | 0:1 | FC Ederbergland (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(13.) FC Burgsolms | 1:2 | Niedernhausen (12.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/10/248:00 PM | ||||||
(2.) TuS Hornau | 3:0 | RW Hadamar (6.) | ||||
Sun 5/12/242:30 PM | ||||||
(5.) FC Ederbergland | 2:3 | Steinbach II (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) RSV Weyer | 1:4 | FC Burgsolms (13.) | ||||
(8.) SG Walluf | 3:3 | FV Breidenbach (11.) | ||||
(12.) Niedernhausen | 0:2 | SF/BG Marburg (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(17.) TSG Wieseck | 2:5 | FV Biebrich 02 (10.) | ||||
(9.) SV Zeilsheim | 3:0 | Waldgirmes II (16.) | ||||
(3.) TuBa Pohlheim | 2:1 | FC Dorndorf (15.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/17/247:00 PM | ||||||
(16.) Waldgirmes II | 4:5 | FC Ederbergland (4.) | ||||
Sat 5/18/242:15 PM | ||||||
(6.) SF/BG Marburg | 3:0 | RSV Weyer (14.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(7.) SG Walluf | 5:0 | TuS Hornau (2.) | ||||
(1.) Steinbach II | 6:1 | Niedernhausen (13.) | ||||
(5.) FC Waldbrunn | 1:2 | TuBa Pohlheim (3.) | ||||
3:15 PM | ||||||
(15.) FC Dorndorf | 0:5 | SV Zeilsheim (9.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) FC Burgsolms | 1:0 | RW Hadamar (8.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(11.) FV Breidenbach | 3:0 | TSG Wieseck (17.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/25/244:00 PM | ||||||
(12.) FC Burgsolms | 1:3 | TuS Hornau (2.) | ||||
Sun 5/26/242:30 PM | ||||||
(4.) FC Ederbergland | 2:0 | FC Dorndorf (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) Niedernhausen | 2:2 | Waldgirmes II (15.) | ||||
(14.) RSV Weyer | 1:3 | Steinbach II (1.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(17.) TSG Wieseck | 0:5 | SG Walluf (6.) | ||||
(9.) SV Zeilsheim | 1:1 | FC Waldbrunn (7.) | ||||
(8.) RW Hadamar | 0:2 | SF/BG Marburg (5.) | ||||
(3.) TuBa Pohlheim | 4:0 | FV Biebrich 02 (10.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 5/30/242:00 PM | ||||||
(1.) Steinbach II | 3:0 | RW Hadamar (8.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(2.) TuS Hornau | 9:1 | TSG Wieseck (17.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) SF/BG Marburg | 1:2 | FC Burgsolms (12.) | ||||
(14.) Waldgirmes II | 4:0 | RSV Weyer (16.) | ||||
(15.) FC Dorndorf | 2:2 | Niedernhausen (13.) | ||||
(6.) FC Waldbrunn | 3:3 | FC Ederbergland (4.) | ||||
(10.) FV Biebrich 02 | 4:1 | SV Zeilsheim (9.) | ||||
(11.) FV Breidenbach | 5:3 | TuBa Pohlheim (3.) |