Prva liga FBiH
Bosnia-Herzegovina
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 370
- Foreigners: 44 Players 11.9%
- ø-Market value: €50k
- ø-Age: 23.7
- Most valuable player: Kenan Dervisagic €200k
Complete Prva liga FBiH schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/12/235:00 PM | ||||||
(6.) J. Bihac | 2:2 | Simm-Bau (8.) | ||||
(2.) FK Buducnost | 2:1 | TOSK Tesanj (14.) | ||||
(7.) OFK Gradina | 2:2 | Br. Gracanica (5.) | ||||
(3.) Radnik Hadzici | 2:1 | FK Gornji Rahic (16.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(1.) Sloboda Tuzla | 3:2 | FK Rudar Kakanj (13.) | ||||
Sun 8/13/235:00 PM | ||||||
(12.) Stupcanica | 1:1 | Celik Zenica (9.) | ||||
(15.) Mladost Kakanj | 1:2 | FK Gorazde (4.) | ||||
Wed 8/23/235:00 PM | ||||||
(11.) Zvijezda G. | 1:1 | HNK Tomislav T. (10.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/19/235:00 PM | ||||||
(11.) FK Rudar Kakanj | 2:2 | FK Gorazde (4.) | ||||
(13.) HNK Tomislav T. | 0:1 | Stupcanica (6.) | ||||
(8.) Br. Gracanica | 3:3 | Zvijezda G. (9.) | ||||
(12.) Simm-Bau | 2:3 | FK Buducnost (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(10.) Celik Zenica | 1:1 | Radnik Hadzici (5.) | ||||
(1.) Sloboda Tuzla | 4:0 | J. Bihac (14.) | ||||
Sun 8/20/235:00 PM | ||||||
(7.) FK Gornji Rahic | 1:0 | Mladost Kakanj (16.) | ||||
(15.) TOSK Tesanj | 1:2 | OFK Gradina (3.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/26/235:00 PM | ||||||
(9.) J. Bihac | 2:0 | FK Rudar Kakanj (15.) | ||||
(4.) FK Buducnost | 0:1 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
(8.) OFK Gradina | 0:2 | Simm-Bau (7.) | ||||
(10.) Radnik Hadzici | 0:4 | HNK Tomislav T. (6.) | ||||
(3.) FK Gorazde | 2:1 | FK Gornji Rahic (12.) | ||||
Sun 8/27/235:00 PM | ||||||
(11.) Zvijezda G. | 3:3 | TOSK Tesanj (14.) | ||||
(2.) Stupcanica | 3:0 | Br. Gracanica (13.) | ||||
(16.) Mladost Kakanj | 0:1 | Celik Zenica (5.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/2/234:30 PM | ||||||
(11.) FK Rudar Kakanj | 2:1 | FK Gornji Rahic (15.) | ||||
(2.) Celik Zenica | 2:0 | FK Gorazde (7.) | ||||
(3.) HNK Tomislav T. | 3:1 | Mladost Kakanj (16.) | ||||
(8.) Br. Gracanica | 2:1 | Radnik Hadzici (12.) | ||||
(4.) Simm-Bau | 3:1 | Zvijezda G. (14.) | ||||
(9.) J. Bihac | 1:1 | FK Buducnost (5.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(1.) Sloboda Tuzla | 4:0 | OFK Gradina (13.) | ||||
Sun 9/3/234:30 PM | ||||||
(10.) TOSK Tesanj | 4:1 | Stupcanica (6.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/9/234:30 PM | ||||||
(3.) FK Buducnost | 1:0 | FK Rudar Kakanj (14.) | ||||
(9.) OFK Gradina | 2:0 | J. Bihac (12.) | ||||
(10.) Radnik Hadzici | 1:0 | TOSK Tesanj (13.) | ||||
(6.) FK Gorazde | 1:1 | HNK Tomislav T. (4.) | ||||
Sun 9/10/234:30 PM | ||||||
(15.) Zvijezda G. | 0:1 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
(2.) Stupcanica | 3:1 | Simm-Bau (8.) | ||||
(16.) Mladost Kakanj | 1:2 | Br. Gracanica (7.) | ||||
(11.) FK Gornji Rahic | 3:1 | Celik Zenica (5.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/16/234:00 PM | ||||||
(13.) FK Rudar Kakanj | 2:2 | Celik Zenica (6.) | ||||
(5.) HNK Tomislav T. | 0:0 | FK Gornji Rahic (10.) | ||||
(8.) Br. Gracanica | 0:2 | FK Gorazde (3.) | ||||
(7.) Simm-Bau | 1:1 | Radnik Hadzici (9.) | ||||
(14.) J. Bihac | 0:2 | Zvijezda G. (12.) | ||||
(2.) FK Buducnost | 2:0 | OFK Gradina (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Sloboda Tuzla | 1:0 | Stupcanica (4.) | ||||
Sun 9/17/234:00 PM | ||||||
(15.) TOSK Tesanj | 0:2 | Mladost Kakanj (16.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/23/233:30 PM | ||||||
(8.) OFK Gradina | 1:0 | FK Rudar Kakanj (13.) | ||||
(11.) Radnik Hadzici | 1:2 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
Sun 9/24/233:30 PM | ||||||
(10.) Zvijezda G. | 1:0 | FK Buducnost (4.) | ||||
(3.) Stupcanica | 4:0 | J. Bihac (14.) | ||||
(16.) Mladost Kakanj | 3:3 | Simm-Bau (9.) | ||||
(6.) FK Gornji Rahic | 2:0 | Br. Gracanica (12.) | ||||
(7.) Celik Zenica | 2:2 | HNK Tomislav T. (5.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(2.) FK Gorazde | 2:1 | TOSK Tesanj (15.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/30/233:30 PM | ||||||
(15.) FK Rudar Kakanj | 1:2 | HNK Tomislav T. (4.) | ||||
(11.) Br. Gracanica | 2:2 | Celik Zenica (8.) | ||||
(7.) Simm-Bau | 2:1 | FK Gorazde (3.) | ||||
(13.) J. Bihac | 1:0 | Radnik Hadzici (12.) | ||||
(5.) FK Buducnost | 0:2 | Stupcanica (2.) | ||||
(6.) OFK Gradina | 1:0 | Zvijezda G. (10.) | ||||
Sun 10/1/233:30 PM | ||||||
(14.) TOSK Tesanj | 4:0 | FK Gornji Rahic (9.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(1.) Sloboda Tuzla | 6:2 | Mladost Kakanj (16.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/7/233:00 PM | ||||||
(8.) Zvijezda G. | 3:0 | FK Rudar Kakanj (16.) | ||||
(3.) FK Gorazde | 2:0 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
(4.) HNK Tomislav T. | 2:1 | Br. Gracanica (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(10.) Celik Zenica | 1:1 | TOSK Tesanj (13.) | ||||
Sun 10/8/233:00 PM | ||||||
(2.) Stupcanica | 0:0 | OFK Gradina (6.) | ||||
(11.) Radnik Hadzici | 1:1 | FK Buducnost (5.) | ||||
(15.) Mladost Kakanj | 5:1 | J. Bihac (14.) | ||||
(7.) FK Gornji Rahic | 2:1 | Simm-Bau (9.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/14/233:00 PM | ||||||
(16.) FK Rudar Kakanj | 1:1 | Br. Gracanica (11.) | ||||
(7.) Simm-Bau | 2:0 | Celik Zenica (10.) | ||||
(5.) FK Buducnost | 2:1 | Mladost Kakanj (15.) | ||||
(6.) OFK Gradina | 1:0 | Radnik Hadzici (12.) | ||||
(9.) Zvijezda G. | 0:2 | Stupcanica (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(1.) Sloboda Tuzla | 2:0 | FK Gornji Rahic (8.) | ||||
Sun 10/15/233:00 PM | ||||||
(13.) TOSK Tesanj | 1:3 | HNK Tomislav T. (4.) | ||||
(14.) J. Bihac | 0:2 | FK Gorazde (3.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/21/232:30 PM | ||||||
(12.) Radnik Hadzici | 2:1 | Zvijezda G. (11.) | ||||
(3.) FK Gorazde | 1:1 | FK Buducnost (6.) | ||||
(4.) HNK Tomislav T. | 4:5 | Simm-Bau (5.) | ||||
(10.) Br. Gracanica | 3:1 | TOSK Tesanj (13.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Celik Zenica | 1:0 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
Sun 10/22/232:30 PM | ||||||
(2.) Stupcanica | 3:1 | FK Rudar Kakanj (16.) | ||||
(14.) Mladost Kakanj | 0:0 | OFK Gradina (7.) | ||||
(8.) FK Gornji Rahic | 3:0 | J. Bihac (15.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/28/232:30 PM | ||||||
(14.) FK Rudar Kakanj | 2:0 | TOSK Tesanj (15.) | ||||
(13.) J. Bihac | 1:0 | Celik Zenica (10.) | ||||
(5.) FK Buducnost | 3:0 | FK Gornji Rahic (8.) | ||||
(7.) OFK Gradina | 0:0 | FK Gorazde (3.) | ||||
(9.) Zvijezda G. | 1:0 | Mladost Kakanj (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(4.) Simm-Bau | 2:0 | Br. Gracanica (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Sloboda Tuzla | 4:1 | HNK Tomislav T. (6.) | ||||
Sun 10/29/231:30 PM | ||||||
(2.) Stupcanica | 3:0 | Radnik Hadzici (12.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/4/231:30 PM | ||||||
(12.) Radnik Hadzici | 0:0 | FK Rudar Kakanj (14.) | ||||
(7.) HNK Tomislav T. | 2:2 | J. Bihac (13.) | ||||
(10.) Br. Gracanica | 2:1 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
Sun 11/5/231:30 PM | ||||||
(16.) Mladost Kakanj | 1:2 | Stupcanica (2.) | ||||
(9.) FK Gornji Rahic | 1:2 | OFK Gradina (5.) | ||||
(8.) Celik Zenica | 2:1 | FK Buducnost (6.) | ||||
(15.) TOSK Tesanj | 1:2 | Simm-Bau (4.) | ||||
Fri 11/10/231:30 PM | ||||||
(3.) FK Gorazde | 3:0 | Zvijezda G. (11.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/11/231:30 PM | ||||||
(14.) FK Rudar Kakanj | 1:1 | Simm-Bau (4.) | ||||
(13.) J. Bihac | 1:0 | Br. Gracanica (11.) | ||||
(6.) FK Buducnost | 3:1 | HNK Tomislav T. (7.) | ||||
(5.) OFK Gradina | 1:0 | Celik Zenica (9.) | ||||
(12.) Zvijezda G. | 0:2 | FK Gornji Rahic (8.) | ||||
(10.) Radnik Hadzici | 5:0 | Mladost Kakanj (16.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Sloboda Tuzla | 2:0 | TOSK Tesanj (15.) | ||||
Sun 11/12/231:30 PM | ||||||
(2.) Stupcanica | 1:0 | FK Gorazde (3.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/18/231:30 PM | ||||||
(16.) Mladost Kakanj | 1:0 | FK Rudar Kakanj (15.) | ||||
(4.) FK Gorazde | 0:0 | Radnik Hadzici (10.) | ||||
(7.) HNK Tomislav T. | 2:1 | OFK Gradina (6.) | ||||
(11.) Br. Gracanica | 0:1 | FK Buducnost (3.) | ||||
(14.) TOSK Tesanj | 2:0 | J. Bihac (13.) | ||||
(5.) Simm-Bau | 1:2 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
Sun 11/19/231:30 PM | ||||||
(9.) FK Gornji Rahic | 0:0 | Stupcanica (2.) | ||||
Fri 11/24/236:00 PM | ||||||
(8.) Celik Zenica | 3:1 | Zvijezda G. (12.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/243:00 PM | ||||||
(5.) Simm-Bau | 1:1 | J. Bihac (12.) | ||||
(10.) Br. Gracanica | 3:0 | OFK Gradina (7.) | ||||
(6.) HNK Tomislav T. | 1:0 | Zvijezda G. (13.) | ||||
(4.) FK Gorazde | 1:2 | Mladost Kakanj (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Celik Zenica | 1:1 | Stupcanica (2.) | ||||
Sun 3/10/243:00 PM | ||||||
(16.) FK Rudar Kakanj | 2:2 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
(14.) TOSK Tesanj | 2:0 | FK Buducnost (3.) | ||||
(8.) FK Gornji Rahic | 4:0 | Radnik Hadzici (11.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/243:00 PM | ||||||
(4.) FK Gorazde | 0:1 | FK Rudar Kakanj (15.) | ||||
(16.) Mladost Kakanj | 0:1 | FK Gornji Rahic (7.) | ||||
(10.) Radnik Hadzici | 1:0 | Celik Zenica (9.) | ||||
(2.) Stupcanica | 3:2 | HNK Tomislav T. (5.) | ||||
(12.) Zvijezda G. | 1:0 | Br. Gracanica (11.) | ||||
(8.) OFK Gradina | 0:1 | TOSK Tesanj (13.) | ||||
(3.) FK Buducnost | 3:0 | Simm-Bau (6.) | ||||
Sun 3/17/243:00 PM | ||||||
(14.) J. Bihac | 1:2 | Sloboda Tuzla (1.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/23/243:30 PM | ||||||
(5.) HNK Tomislav T. | 1:1 | Radnik Hadzici (11.) | ||||
(15.) FK Rudar Kakanj | 0:1 | J. Bihac (13.) | ||||
(6.) Simm-Bau | 1:1 | OFK Gradina (8.) | ||||
(10.) Br. Gracanica | 1:0 | Stupcanica (2.) | ||||
Sun 3/24/243:30 PM | ||||||
(9.) Celik Zenica | 2:1 | Mladost Kakanj (16.) | ||||
(7.) FK Gornji Rahic | 1:2 | FK Gorazde (4.) | ||||
(12.) TOSK Tesanj | 3:2 | Zvijezda G. (14.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(1.) Sloboda Tuzla | 3:1 | FK Buducnost (3.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/30/244:00 PM | ||||||
(6.) FK Gornji Rahic | 0:0 | FK Rudar Kakanj (15.) | ||||
(3.) FK Gorazde | 2:0 | Celik Zenica (9.) | ||||
(16.) Mladost Kakanj | 0:2 | HNK Tomislav T. (5.) | ||||
(12.) Radnik Hadzici | 0:1 | Br. Gracanica (10.) | ||||
(2.) Stupcanica | 4:0 | TOSK Tesanj (13.) | ||||
(11.) Zvijezda G. | 3:1 | Simm-Bau (7.) | ||||
(8.) OFK Gradina | 1:1 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
(4.) FK Buducnost | 1:1 | J. Bihac (14.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/244:00 PM | ||||||
(15.) FK Rudar Kakanj | 4:3 | FK Buducnost (5.) | ||||
(11.) J. Bihac | 1:0 | OFK Gradina (10.) | ||||
(8.) Simm-Bau | 1:2 | Stupcanica (2.) | ||||
(7.) Br. Gracanica | 2:0 | Mladost Kakanj (16.) | ||||
(3.) HNK Tomislav T. | 1:0 | FK Gorazde (4.) | ||||
(6.) Celik Zenica | 3:0 | FK Gornji Rahic (9.) | ||||
Sun 4/7/244:00 PM | ||||||
(13.) TOSK Tesanj | 1:1 | Radnik Hadzici (12.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(1.) Sloboda Tuzla | 1:0 | Zvijezda G. (14.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/13/244:30 PM | ||||||
(6.) Celik Zenica | 2:1 | FK Rudar Kakanj (15.) | ||||
(4.) FK Gorazde | 0:1 | Br. Gracanica (7.) | ||||
(16.) Mladost Kakanj | 1:4 | TOSK Tesanj (12.) | ||||
(14.) Radnik Hadzici | 1:3 | Simm-Bau (8.) | ||||
(11.) Zvijezda G. | 5:0 | J. Bihac (13.) | ||||
(10.) OFK Gradina | 1:0 | FK Buducnost (5.) | ||||
Sun 4/14/244:30 PM | ||||||
(9.) FK Gornji Rahic | 3:1 | HNK Tomislav T. (3.) | ||||
(2.) Stupcanica | 0:1 | Sloboda Tuzla (1.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/245:00 PM | ||||||
(15.) FK Rudar Kakanj | 3:0 | OFK Gradina (10.) | ||||
(1.) Sloboda Tuzla | 0:0 | Radnik Hadzici (13.) | ||||
(6.) Simm-Bau | 4:2 | Mladost Kakanj (16.) | ||||
(5.) Br. Gracanica | 6:3 | FK Gornji Rahic (9.) | ||||
(4.) HNK Tomislav T. | 1:1 | Celik Zenica (7.) | ||||
Sun 4/21/245:00 PM | ||||||
(8.) FK Buducnost | 1:2 | Zvijezda G. (11.) | ||||
(14.) J. Bihac | 0:1 | Stupcanica (2.) | ||||
(12.) TOSK Tesanj | 0:2 | FK Gorazde (3.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/27/245:00 PM | ||||||
(6.) HNK Tomislav T. | 0:1 | FK Rudar Kakanj (13.) | ||||
(4.) FK Gorazde | 1:1 | Simm-Bau (5.) | ||||
(16.) Mladost Kakanj | 0:2 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
(12.) Radnik Hadzici | 2:0 | J. Bihac (15.) | ||||
(10.) Zvijezda G. | 2:0 | OFK Gradina (11.) | ||||
Sun 4/28/245:00 PM | ||||||
(8.) Celik Zenica | 0:1 | Br. Gracanica (3.) | ||||
(7.) FK Gornji Rahic | 2:1 | TOSK Tesanj (14.) | ||||
(2.) Stupcanica | 3:1 | FK Buducnost (9.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/4/245:00 PM | ||||||
(13.) FK Rudar Kakanj | 1:1 | Zvijezda G. (10.) | ||||
(11.) OFK Gradina | 0:2 | Stupcanica (2.) | ||||
(7.) FK Buducnost | 2:1 | Radnik Hadzici (14.) | ||||
(15.) J. Bihac | 2:0 | Mladost Kakanj (16.) | ||||
(1.) Sloboda Tuzla | 1:0 | FK Gorazde (5.) | ||||
(4.) Simm-Bau | 3:1 | FK Gornji Rahic (8.) | ||||
(3.) Br. Gracanica | 2:0 | HNK Tomislav T. (6.) | ||||
Sun 5/5/246:00 PM | ||||||
(12.) TOSK Tesanj | 2:0 | Celik Zenica (9.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/11/245:00 PM | ||||||
(3.) Br. Gracanica | 2:1 | FK Rudar Kakanj (14.) | ||||
(6.) HNK Tomislav T. | 1:0 | TOSK Tesanj (13.) | ||||
(8.) Celik Zenica | 2:1 | Simm-Bau (5.) | ||||
(4.) FK Gorazde | 2:1 | J. Bihac (15.) | ||||
(16.) Mladost Kakanj | 1:1 | FK Buducnost (7.) | ||||
(12.) Radnik Hadzici | 1:0 | OFK Gradina (11.) | ||||
(2.) Stupcanica | 1:0 | Zvijezda G. (10.) | ||||
Sun 5/12/245:00 PM | ||||||
(9.) FK Gornji Rahic | 2:2 | Sloboda Tuzla (1.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/18/245:00 PM | ||||||
(13.) FK Rudar Kakanj | 1:0 | Stupcanica (2.) | ||||
(10.) Zvijezda G. | 2:1 | Radnik Hadzici (14.) | ||||
(11.) OFK Gradina | 3:2 | Mladost Kakanj (16.) | ||||
(6.) FK Buducnost | 1:0 | FK Gorazde (5.) | ||||
(15.) J. Bihac | 0:0 | FK Gornji Rahic (9.) | ||||
(1.) Sloboda Tuzla | 0:0 | Celik Zenica (8.) | ||||
(7.) Simm-Bau | 0:4 | HNK Tomislav T. (4.) | ||||
Sun 5/19/245:00 PM | ||||||
(12.) TOSK Tesanj | 2:1 | Br. Gracanica (3.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/22/244:30 PM | ||||||
(5.) HNK Tomislav T. | 0:0 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(11.) TOSK Tesanj | 2:0 | FK Rudar Kakanj (14.) | ||||
(3.) Br. Gracanica | 1:0 | Simm-Bau (10.) | ||||
(6.) Celik Zenica | 3:0 | J. Bihac (15.) | ||||
(7.) FK Gornji Rahic | 4:0 | FK Buducnost (8.) | ||||
(4.) FK Gorazde | 3:2 | OFK Gradina (12.) | ||||
(16.) Mladost Kakanj | 0:3 | Zvijezda G. (9.) | ||||
(13.) Radnik Hadzici | 0:0 | Stupcanica (2.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/26/245:30 PM | ||||||
(15.) FK Rudar Kakanj | 0:1 | Radnik Hadzici (12.) | ||||
(2.) Stupcanica | 6:2 | Mladost Kakanj (16.) | ||||
(8.) Zvijezda G. | 1:0 | FK Gorazde (5.) | ||||
(13.) OFK Gradina | 2:4 | FK Gornji Rahic (7.) | ||||
(9.) FK Buducnost | 0:4 | Celik Zenica (4.) | ||||
(14.) J. Bihac | 4:2 | HNK Tomislav T. (6.) | ||||
(1.) Sloboda Tuzla | 2:0 | Br. Gracanica (3.) | ||||
(10.) Simm-Bau | 0:1 | TOSK Tesanj (11.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/1/245:30 PM | ||||||
(9.) Simm-Bau | 3:2 | FK Rudar Kakanj (15.) | ||||
(11.) TOSK Tesanj | 0:1 | Sloboda Tuzla (1.) | ||||
(3.) Br. Gracanica | 2:1 | J. Bihac (14.) | ||||
(6.) HNK Tomislav T. | 0:0 | FK Buducnost (10.) | ||||
(4.) Celik Zenica | 1:1 | OFK Gradina (13.) | ||||
(7.) FK Gornji Rahic | 0:0 | Zvijezda G. (8.) | ||||
(5.) FK Gorazde | 2:3 | Stupcanica (2.) | ||||
(16.) Mladost Kakanj | 2:3 | Radnik Hadzici (12.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/8/247:00 PM | ||||||
Sloboda Tuzla | -:- | Simm-Bau | ||||
Sun 6/9/245:30 PM | ||||||
FK Rudar Kakanj | -:- | Mladost Kakanj | ||||
Radnik Hadzici | -:- | FK Gorazde | ||||
Stupcanica | -:- | FK Gornji Rahic | ||||
Zvijezda G. | -:- | Celik Zenica | ||||
OFK Gradina | -:- | HNK Tomislav T. | ||||
FK Buducnost | -:- | Br. Gracanica | ||||
J. Bihac | -:- | TOSK Tesanj |